•  

Femad logo

 

 

 

 

 

Festival mladého amatérského divadla s podtitulem Salón odmítnutých, pořádá Divadelní spolek Jiří a Městské kulturní centrum Poděbrady každý rok druhý zářijový víkend.

Jedná se o celostátní přehlídku vyspělých ochotnických souborů, které zůstaly těsně před branami postupu na celostátní, případně národní přehlídky. Právě těmto souborům je určena tvůrčí konfrontace na poděbradském FEMADu. A na ten vede cesta i ze spřáteleného festivalu v Kroměříži – festival Ludmily Cápkové, odkud postupuje nejlepší inscenace.

 

Fotogalerie

FB stránky festivalu

 

Videa

 

2019

Postředy z FEMADu - 1. den

Postřehy z FEMADu - 2. den

Postřehy z FEMADu - 3. den

Postřehy z FEMADu - 4. den

Vyhlášení - záznam

 

2018

Postřehy z FEMADu - 1. den

Postřehy z FEMADu - 2. den

Postřehy z FEMADu - 3. den

Postřehy z FEMADu - 4. den

Skleněné inspirace

Vyhlášení - záznam

 

 

 

Partneři festivalu: Město Poděbrady, Středočeský kraj, Ministerstvo kultury ČR, ÚJOP UK Praha a další sponzoři.

 

Více informací získáte na stránkách FEMADu, instagramu (femad_podebrady) nebo na FB stránkách (FEMAD - festival mladého amatérského divadla).

 

 

 

 

 

Letní historické procházky po Poděbradech

 

Od roku 2012 každý teplý páteční večer se Poděbrady promění v kouzelné místo, kde chodí nejenom Bílá paní, ale i mnoho historických postav, které zde někdy opravdu žily. Bílá paní, co by laskavá průvodkyně, si pro Vás vždy připraví poutavou procházku napříč časem, při které Vám ukáže pozoruhodná zákoutí Poděbrad, a dozvíte se věci, které jste možná ani nevěděli.

 

2019

Letos se potkáte s nerudným dědečkem hříbečkem, kterého už téměř sto let každou hodinu kladívkem "mlátí" poděbradský trpaslík. S nadějným architektem Jandou, který navrhl lázeňský park nebo trochu morbidním vodníkem vyžívajícím se v katastrofách. U Masarykovy sochy se vám bude starý poustevník pokoušet prodat žaludy s tvarem kutny nebo krvavou vodu. A na nádvoří zámku se setkáte s královskou rodinou Jiřího z Poděbrad. A když to stihne, možná dorazí i sám Jiřík!

 

 

2018

V létě 2018 si na procházkách účastníci užili atmosféru začínající první republiky a oslavili tím 100 let od založení Československa. Na vycházce se setkali s nesmrtelným úředníkem, jež si i přes změnu státního zřízení udržel své křeslo, šmelinářkou, která za drobný obnos dokázala prodat novou státní vlajku, mouku nebo i nočník. Diváci si zopakovali, kde se v Poděbradech čepovalo všech 12 pramenů, byli účastníky demontáže nenáviděných symbolů monarchie panem Čecháčkem (ale až když bylo jasné, že se za to nebude zavírat) nebo si vyzkoušeli s poděbradským Hujerem oblíbenou hru se špačkem. Ale především se během hodinky zábavnou a stravitelnou formou dozvěděli důležitá, ale i zajímavá fakta z historie Poděbrad.

 

 

bílá paní poděbrady bílá paní

 

 

Foto z her najdete také na www.dsjiripodebrady.rajce.idnes.cz

ferman pro členy